Të Gjitha lajmet

Kadri Veseli: Fitoren në luftën kundër korrupsionit do e arrijmë duke forcuar pjesëmarrjen e qytetarëve

16.09.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë tha se ndihet krenar që institucioni i Kuvendit është institucioni më transparent në Republikën e Kosovës.

Të hënën Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë

13.09.2019

Të hënën, më 16 shtator 2019, nën moton "Pjesëmarrja", për të 11-in vit me radhë, Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë.

Agjenda mediale e kryeparlamentarit Kadri Veseli për diten e premte, 6 shtator 2019

06.09.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli merr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës.

Veseli në 20 vjetorin e Policisë: Bashkë me ju do ta luftojmë korrupsionin, për ta fuqizuar Kosovën

06.09.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli, sot në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës ka thënë se rendi dhe siguria në Kosovë janë në nivelet më të larta, falë përkushtimit të burrave e grave që bartin uniformën e Policisë së Kosovës, andaj sipas tij, Policia ka nevojë për mbështetje më të madhe nga shteti.

Veseli takoi ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott

05.09.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, të cilin e ka njohur me zhvillimet politike në vendin tonë, arritjet e deritashme dhe aspiratat zhvillimore e euro-atlantike.